Unicorn School
Montessori školka Dětská skupina

Celá ČR Montessori školky Dětské skupiny Středočeský kraj Dětské skupiny Praha Východ Praha Východ Montessori školky Praha Východ Šestajovice

Unicorn School

Poskytujeme individuální respektující výuku vedenou profesionálními průvodci s mnohaletou praxí a důrazem na laskavý přístup k rozvoji talentů každého jednotlivce.

Výukové prostory Unicorn School se nachází v rodinné vile přímo u Klánovického lesa, disponují vlastním dětským hřištěm a zahradou, poskytují harmonický bezpečný rámec pro výuku s prvky výuky montessori inspirované myšlenkou lesních školek fungující na principu individuální péče s více než 15 letou tradicí.

Kontakty a další informace

Unicorn School

Lesní 816
Šestajovice
250 92

Kontaktní info

Web a sociální sítě

Doprava poblíž

 • Klánovice (470m)
 • Šestajovice (Balkán) (930m)

Poskytujeme individuální respektující výuku vedenou profesionálními průvodci s mnohaletou praxí a důrazem na laskavý přístup k rozvoji talentů každého jednotlivce. Výukové prostory Unicorn School se nachází v rodinné vile přímo u Klánovického lesa, disponují vlastním dětským hřištěm a zahradou, poskytují harmonický bezpečný rámec pro výuku s prvky výuky montessori inspirované myšlenkou lesních školek fungující na principu individuální péče s více než 15 letou tradicí.

Proč chodit právě k nám?

„Jsme držiteli medaile MŠMT za příkladnou pedagogickou činnost, vysoká kvalita a bezpečnost výuky je u nás Mateřské školce Unicorn School na prvním místě. Preferujeme individuální přístup ke každému žákovi, vyučujeme v malých skupinkách. Zázemí školky se nachází v krásné prostorné rodinné vile v těsné blízkosti Klánovického lesa.“

Unicorn School

Nabízíme

Individuální přístup

V Unicorn School dáváme důraz na individuální přístup ke každému žákovi, uvědomujeme si, že každý člověk se rodí jako jedinečná bytost se svými talenty, které je třeba rozvíjet a podporovat.

Pozitivní motivace

U nás ve školce věříme, že empatie, vřelost, vstřícný a pokorný přístup na straně učitele vytváří klidné prostředí, do kterého děti rádi chodí a které prospívá k vytvoření vzájemné důvěry mezi žáky a učiteli, rodiči…

Bezpečí

Uvědomujeme si, že nám do školky svěřujete nejcennější poklady svého života. K bezpečí našich žáčků přistupujeme jako vědomý zahradník, který každodenní laskavou péčí podporuje růst poupátek na své zahradě.

Pobyt v přírodě

Souzníme s myšlenkou lesních školek a klademe velký důraz na pobyt našich dětí venku v přírodě. Často v mateřské školce využíváme možnosti her na zahradě, v parku či pořádáme výlety do lesa.

Prvky Montessori

Při výuce v Unicorn School pracujeme s principy dle metody Montessori, využíváme heren vybavených pomůckami a hračkami pro tuto metodu.
Naše filozofie

„Vnímáme, že každý člověk se rodí se svými individuálními talenty, dary a úkoly. Snažíme se tento poklad postupně spolu objevovat a rozvíjet. Připraveným prostředím a s respektem k individuálnímu tempu umožňujeme každému hledání své osobní Cesty. Snažíme se rozvíjet sebedůvěru, důvěru v sebe a své schopnosti, důvěru ve správný chod věcí v životě a na světě.

Podporujeme chuť dětí se trvale učit a poznávat svět kolem sebe i v sobě. Roli pedagoga chápeme jako roli průvodce, který pomáhá najít cíle, doprovází na cestě a empaticky sdílí radost z jejího poznávání.

Děti a učitelé jsou u nás partneři, kteří jdou za společným cílem – učitel je průvodce, který pomáhá, podporuje a chrání bezpečné hranice. Respektujeme sebe, své okolí…“

Unicorn School

Kroužky

Naše školkové děti mají kroužky jako součást docházky v rámci svého výukového programu.

 • Výtvarný kroužek
 • Kroužek logopedie
 • Jóga
 • Angličtina „First Step“
 • Tancování
 • Montessori dílnička
 • Hudební kroužek
 • Tvořivá dramatika
 • Keramická dílna
 • Ateliér Voda / Písek
 • Pěstování na zahrádce
 • Vaření

Zdravé stravování

Kromě důrazu na kvalitní pedagogický tým s odpovídajícím vzděláním a zkušenostmi, vhodné prostředí jak v interiéru školky, tak v přírodě, dbáme u nás v soukromé školce na zdravé stravování, učíme se principy ekologie.

V naší školce není nikdy hlad! 🙂 V průběhu dne jsou podávány svačinky v bio kvalitě (jedna před obědem a jedna až dvě po obědě), k dispozici na výběr několik nápojů (pitnou vodu pijeme upravenou precizním několikastupňovým filtračním zařízením). K obědu je podávána polévka a hlavní chod, dodavatel jídla se specializuje na vaření z denně čerstvých surovin od českých dodavatelů a bez konzervantů a polotovarů. Dodavatel (Ekolandia) splňuje nejpřísnější hygienické předpisy ISO 9001 a HACCP (hledisko hygienických a výživových norem, které jsou kladeny na zařízení stravující děti MŠ a dětských skupin).

Umožňujeme výběr vegetariánského, bezlepkového a bezlaktózového stravování. V případě veganství či speciálnější diety umožňujeme domácí stravu, kterou ohřejeme a servírujeme po dohodě s rodiči.

Správné stravovací návyky a optimální pitný režim mohou pozitivně ovlivnit nejen aktuální zdravotní stav, ale stávající se i důležitou dovedností pro naši další životní cestu, proto se snažíme k této otázce přistupovat s velkou empatií. K jídlu nenutíme a ani nemusíme, děti jsou „vyběhané“ z venku, až jim chutná samo od sebe.

Když je potřeba, používáme čističku a zvlhčovač vzduchu, úklid je prováděn ekologickými čistícími a pracími prostředky. Třídíme odpad a kompostujeme 🙂

Nejbližší školky

Soukromé jesle Dětská skupina
Dětská skupina Minisvět u Krtečka - Úvaly | Soukromá školka

Dětská skupina Minisvět u Krtečka – Úvaly

Dětská skupina v Úvalech podporuje samostatnost dítěte, zdravé sebevědomí, vztah a odpovědnost k sobě samému a k druhým a zdravý životní styl.

Úvaly

Lesní školka Dětská skupina Soukromé jesle
Mateřská školka Andělská | Soukromá montessori školka

Mateřská školka Andělská

Mateřská školka Andělská v Újezdu nad Lesy pracuje s principy Montessori. Každé dítě je jedinečná bytost a takto k němu přistupujeme.

Praha Praha 9

Montessori školka
Hlídací centrum Pohádka | Soukromá školka

Hlídací centrum Pohádka

Soukromé hlídací centrum Pohádka s prvky Montessori najdete na Praze 21 v Újezdy nad Lesy. Profesionální chůvy a harmonické prostředí pro rozvoj dítěte.

Praha Praha 21

Soukromé jesle Montessori školka Jazyková školka
My Montessori Školka Limetka | Soukromá školka

My Montessori Školka Limetka

Školka Limetka vychází z pedagogiky Marie Montessori. Výuka angličtiny. Pěstování tvořivosti a pozitivního sebehodnocení.

Praha Praha 9

Všechny školky v Praze