Mateřská škola Safirka
Jazyková školka

Celá ČR Jazykové školky Jihomoravský kraj Jazykové školky Jihomoravský kraj Brno Jazykové školky Brno Kohoutovice

Mateřská škola Safirka

Safirka dává dětem jedinečnou příležitost pobývat v anglicko-českém prostředí, kde se mohou společně učit, smát a hrát si a přitom rozumět jeden druhému. Program školky je inspirován filosofií Reggio Emilia, která podporuje děti v jejich přirozené zvídavosti a učení, děti realizují vlastní projekty a nápady. Současně je zapsána v rejstříku škol ČR a tudíž garantuje kvalitu a kontinuitu vzdělávání.

Školka byla vybudována v areálu ZŠ Pavlovská v Kohoutovicích dle nejnovějších trendů a bezpečnostních požadavků pro výchovu dětí předškolního věku. Najdete nás v klidné a čisté čtvrti kousek od lesa, připravené sdílet a podporovat nadšení všech dětí, které k nám zavítají!

Kontakty a další informace

Mateřská škola Safirka

ZŠ Pavlovská 16 (příjezd z ulice Bellova)
Brno - Kohoutovice
623 00

Kontaktní info

Web a sociální sítě

Doprava poblíž

  • Talichova (160m)
  • Pavlovská (190m)

Naše filosofie

Filosofie Reggio Emilia je přístup ve vzdělávání vycházející z přirozenosti a radosti učení. Učení probíhá v tematických projektech, které vznikají na základě dětského zájmu. Právě to, co děti fascinuje nebo na co hledají odpovědi, může být impulsem k novému, hlubšímu poznání. „Pomozme dětem, aby vyšplhaly na svou horu co nejvýše!“

Dítě je aktivním účastníkem učení. Je přirozeně zvídavé a chce se učit, je v neustálé interakci s prostředím kolem sebe, objevuje, experimentuje, komunikuje, chápe…učí se. V Reggiu dáváme dětem velkou důvěru, necháme se vést jejich zájmy a nadšením. Vznikají malé i velké projekty, během kterých se toho spoustu naučíme, i když to na první pohled může vypadat, že si jenom hrajeme. Učení je totiž fascinující zábava!Mateřská škola Safirka

 

Reggio vnímá prostředí jako třetího učitele. Třídy se přetvářejí spolu s projekty a skýtají pestré materiály k tvůrčím a konstrukčním činnostem. Netradiční i tradiční materiály jsou esteticky seskupeny dle tvarů a barev a přímo vyzývají člověka ke hře a experimentu. Reggio škola má také svůj ateliér, kde mohou děti svobodně tvořit v malých skupinkách. Samotné prostředí školy je zdrojem inspirace a zároveň odrazem dětského světa. Výuka však často přesahuje prostory školy a vydává se ven do skutečného světa. V rámci projektů mohou děti navštívit různá obyčejná i neobyčejná místa…

Mateřská škola Safirka

 

Přijímáme rodiče jako partnera ve vzdělávání dětí, jehož role v učení dítěte je klíčová. Proto se Reggio školy snaží rodiče zapojit do projektů učení a vytvářejí tak společnou komunitu pro vzdělávání a výchovu svých dětí. Učitelé a rodiče spolu více komunikují. Škola zve rodiče na společné akce s dětmi, ale také na akce určené pouze pro rodiče, aby tak rodiče mohli sdílet své problémy a zájmy, vzdělávat se v oblasti rodičovství. Dítě se učí, že je součástí většího společenství, jehož chod může ovlivňovat a spoluvytvářet.

Nejbližší školky

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Basic Brno | Soukromá školka

Mateřská škola Basic Brno

Mateřská škola Basic Brno sídlí v krásné vile na Kraví hoře. Školka si zakládá na rodinném principu s cílem vychovat sebevědomé děti.

Brno Žabovřesky

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno Královo Pole | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno Královo Pole

Soukromá školka Sluníčko v Králově Poli s angličtinou, kde se o děti postarají kvalifikované paní učitelky. Montessori vzdělávání.

Brno Královo Pole

Jazyková školka Montessori školka
Atrium školka | Soukromá školka

Atrium školka

Brněnská školka Atrium vytváří pro děti přátelské a esteticky čisté prostředí, kde si mohou hrát, tvořit, učit se, tancovat a poznávat nové přátelé.

Brno Brno - Střed

Dětská skupina Jazyková školka Montessori školka
Školka Spielberk | Soukromá dětská skupina

Školka Spielberk

Školka Spielberk v Brně poskytuje kvalitní vzdělávání a péči pro děti od 2 let s důrazem na individuální přístup, aktivity a přírodní prostředí.

Brno Brno - Střed Štýřice Bohunice

Všechny školky v Brně