Mateřská škola Sluníčko - Brno Vinohrady
Jazyková školka Montessori školka

Celá ČR Jihomoravský kraj Jazykové školky Jihomoravský kraj Brno Jazykové školky Brno Montessori školky Brno Montessori školky Jihomoravský kraj Vinohrady

Mateřská škola Sluníčko – Brno Vinohrady

Škola pracuje na základě Montessori pedagogiky, z čehož vyplývá vybavení školy a vzděláním pedagogických pracovníků. V MŠ Bzenecká pracují pedagogové a chůvy, které mají Montessori vzdělání. Pedagogové využívají i řadu různých školení a odborných kurzů.

Třídy na MŠ Bzenecká jsou vybavené Montessori pomůckami a také doplňkovým materiálem. Třídy jsou prostorné a rozdělené podle oblastí vzdělávání (praktický život, smyslová výchova, matematika, jazyk a kosmická výchova). Škola má ložnici, kde děti odpočívají, jídelnu, relaxační místnost s knihovnou, dílnu pro práci s nářadím a přírodním materiálem, environmentální a výtvarný kout. Každá třída má malou kuchyňku s přístupem k vodě, děti si sami mohou po sobě uklidit, aniž by musely žádat o pomoc pedagoga. Třídy jsou vybaveny hudebními nástroji- (klavír, piano, Orffovy hudební nástroje).

Kontakty a další informace

Mateřská škola Sluníčko - Brno Vinohrady

Bzenecká 23
Brno – Vinohrady
628 00

Kontaktní info

Doprava poblíž

  • Pálavské náměstí (230m)
  • Bzenecká (350m)
  • Vlčnovská (430m)
  • Průšánecká (490m)

Prostředí školy

Prostředí je uspořádáno tak, aby umožnilo dítěti zkoumat a učit se samostatně, bez vnější pomoci. Je-li získání dovednosti rozloženo na tak malé kroky, které dítě může provádět bez pomoci dospělého, pak nepotřebuje dlouhý výklad, ale je schopno samostatně dojít k cíli.

Vnější prostředí nesmí svým uspořádáním působit chaoticky, a to především na malé děti, protože příliš mnoho podnětů ztěžuje orientaci. Všechny úkoly je třeba připravit tak, aby je dítě mohlo splnit samo. Návaznost úkolů a cvičení i uspořádání předmětů napomáhají dítěti v hledání řešení. Potom není nutné, aby učitel vysvětloval a učil. Nechá dítě dojít samostatně k cíli.

Nejbližší školky

Dětská skupina Jazyková školka Montessori školka
Školka Jarní | Soukromá anglická školka

Školka Jarní

Krásná školka v brněnské části Obřany-Maloměřice, Školka Jarní, kde najdete kromě úsměvu a respektu také všestranný přístup k rozvoji dítěte.

Brno Obřany a Maloměřice

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno střed | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno střed

Soukromá školka Sluníčko na Brně - střed respektující individuální potřeby dětí. Výuka podle metod Montessori a rozvíjení rozumových dovedností.

Brno Brno - Střed

Veselá školka

Veselá školka: Naše vize spočívá v naplněných dnech radostí, podpoře přirozené touhy dětí učit se a rozvíjení soběstačnosti.

Brno Židenice

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno Lesná | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno Lesná

Sluníčko v brněnské části Lesná je díky mnohaletým zkušenostem ideální školkou pro vaše dítě. Rodiče mají možnost účastnit se výuky ve školce.

Brno Lesná

Všechny školky v Brně