Lesní jezdecká školka Šemíček
Lesní školka Jazyková školka

Celá ČR Jazykové školky Jihomoravský kraj Jazykové školky Jihomoravský kraj Lesní školky Řícmanice Bílovice nad Svitavou Lesní školky Jihomoravský kraj

Lesní jezdecká školka Šemíček

Lesní školka Šemíček se nachází kousek od Brna mezi obcemi Řícmanice a Bílovice nad Svitavou. Nabízíme celoroční vzdělávací a výchovnou péči pro děti od 2 do 7 let zaměřenou na harmonický tělesný a duševní rozvoj v přírodě a u koní. Děti tráví téměř veškerý čas venku, kde mají možnost se plně rozvíjet v zajímavém a podnětném prostředí lesa, přírody a koní, kde se mohou spontánně projevovat a prožívat den přirozeným dětským způsobem.

Veškeré aktivity v naší lesní mateřské škole směřují k všestrannému rozvoji dítěte, řídíme se Rámcovým vzdělávacím programem, využíváme svých odborných a osobních zkušeností, abychom nabídli dětem bohatý přirozený program. Cílem je usměvavé a spokojené dítě, které do Šemíčka chodí rádo a těší se na kamarády a dovádění ve školce.

Kontakty a další informace

Lesní jezdecká školka Šemíček

Bílovice nad Svitavou 815
Bílovice nad Svitavou
664 01

Kontaktní info

Web a sociální sítě

Doprava poblíž

  • Řícmanice, Na Štukách (610m)
  • Řícmanice, U Skály (640m)

Další informace

Ceny od-do
1.200 - 4.800 Kč

Co nabízíme

  • výuka anglického jazyka
  • zahrada u školky a přírodní dětské hřiště
  • zcela vybavený stan Jurta
  • jezdecká školička
  • lezecký kroužek pro nejmenší (od 4 let)
  • využití areálu jezdecké školy a jeho klubovny
  • možnost celodenního i polodenního programu

Jezdecká příprava

Snažíme se alespoň 1x týdně (dle počasí) zařadit do programu péči o koně nebo jezdeckou přípravu a balanční cviky v koňském sedle.

Lesní jezdecká školka Šemíček

Vztah k přírodě

Mnoho času trávíme s dětmi venku při objevovatelských výpravách v okolních lesích nebo na přírodní zahradě školky. Reagujeme na aktuální situace a dění v přírodě. Děti vedeme k úctě k přírodě a k její ochraně. Při činnostech a aktivitách co nejvíce využíváme přírodní materiály i prostředí.

Prostředí

Zázemí poskytuje oplocený pozemek, na kterém se nachází přirozený borovicový lesík, travnatá plocha, pískoviště s možností zastínění, dřevěný domeček pro děti s kuchyňkou a výdejním okénkem v těsné blízkosti pískoviště, ohniště s posezením, dětmi vysazené ovocné keře, krmítka pro pozorování ptáků v zimním obodbí. Děti také obhospodařují několik vyvýšených záhonů s bylinkami a zeleninou. Je zde ponechán co největší volný zatravněný prostor pro hry a pobyt dětí.

Kryté a v chladném období vytápěné zázemí tvoří pravá mongolská jurta, která slouží pro pobyt při nepříznivém počasí a k odpolednímu odpočinku dětí. Další zázemí tvoří vytápěná dřevěná chata, kde se za nepříznivého počasí stravujeme, tvoříme, ohříváme.

Sociální zařízení je umístěno v jurtě i dřevěné chatce. Přenosné toalety jsou kompostovací. K umytí rukou slouží malá umývárna včetně desinfekce.

Nejbližší školky

Dětská skupina Jazyková školka Montessori školka
Školka Jarní | Soukromá anglická školka

Školka Jarní

Krásná školka v brněnské části Obřany-Maloměřice, Školka Jarní, kde najdete kromě úsměvu a respektu také všestranný přístup k rozvoji dítěte.

Brno Obřany a Maloměřice

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno Lesná | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno Lesná

Sluníčko v brněnské části Lesná je díky mnohaletým zkušenostem ideální školkou pro vaše dítě. Rodiče mají možnost účastnit se výuky ve školce.

Brno Lesná

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno Vinohrady | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno Vinohrady

Školka Sluníčko v Brno - Vinohrady se zaměřuje na přístup podle Montessori pedagogiky. Bohatě vybavené prostory s hudebními nástroji.

Brno Vinohrady

Jazyková školka Montessori školka
Mateřská škola Sluníčko - Brno střed | Montessori školka

Mateřská škola Sluníčko – Brno střed

Soukromá školka Sluníčko na Brně - střed respektující individuální potřeby dětí. Výuka podle metod Montessori a rozvíjení rozumových dovedností.

Brno Brno - Střed

Všechny školky v Brně