Celá ČR Moravskoslezský kraj Nový Jičín

Mateřská škola Novojičínská Beruška

Mateřská škola pro 50 dětí s jídelnou. Děti vzděláváme dle programu Společně začneme, společně vše zvládneme. Vydáváme měsíčník Beruškovník. Pořádáme maškarní plesy, besídky, výlety do přírody, sezení s rodiči, divadelní představení. Vedeme společné hodiny zumby nebo saunování.

Sídlíme v rekonstruované staré vile, a i když máme dvě samostatné třídy, stále se během dne všichni dohromady potkáváme, žijeme a radujeme se pospolu. Součástí Berušky je zahrada, kterou jsme před časem, společně s rodiči a sponzory, zrekonstruovali a kde rádi trávíme čas i společně s rodiči, například při různých akcích. Naše interiéry máme také zrekonstruované, převažuje světlý nábytek, kvalitní podlahové krytiny a o výzdobu se rády postarají děti.

Kontakty a další informace

Mateřská škola novojičínská Beruška

Husova 1
Nový Jičín
741 01

Kontaktní info

  • Bc. Hana Skočková (řeidtelka)
  • +420 552 308 240
  • +420 605 516 484
  • info@beruskanj.cz

Web a sociální sítě

Doprava poblíž

  • Nový Jičín, pošta (260m)
  • Nový Jičín, Tyršova (160m)

Náš přístup

Mateřská škola novojičínská BeruškaNáš vzdělávací program i celkový přístup k rodině je inovativní. Převážná část osobnosti dítěte se tvoří v předškolním věku, proto je naši velkou prioritou připravit dítě nejen na život, ale také připravit je na vstup do ZŠ a chuti se vzdělávat. Ctíme individualitu dítěte, přistupujeme k dětem s láskou a s respektem.

Děti se vzdělávají a hrají si s kvalitními didaktickými pomůckami a hračkami. Preferujeme hračky, které děti obohacují, které u dětí podporují kreativitu, tvořivost a jejich dovednosti mají stále narůstající kvalitu.

S dětmi od roku 1998 pracujeme (a vzděláváme se) podle programu „Začít spolu“. Tento program je už naší nedílnou součástí a je moc fajn, že pomocí tohoto programu jsou děti samostatnějšími, kreativnějšími, umí si poradit v situacích, které jim život přináší, umí si vybrat a za svou volbu a výběr nesou svou zodpovědnost. V tomto programu jsme školou MODELOVOU (více v odkazu „DOKUMENTY“ – Program „Začít spolu“).

Tým naší školky

Mateřská škola novojičínská BeruškaS dětmi pracují kvalifikované učitelky. Předškolní období je plným právem považováno za nejpozoruhodnější etapu vývoje člověka, spojuje vše, co bylo u dítěte vrozené s tím, co je dáno učením a výchovou a vytváří tak základ pro jeho další rozvoj. Předškoláček už není malé batole, natož bezbranné miminko! Už je z něj důležitý malý muž nebo slečna, přesto však neztratil svou okouzlující roztomilost, bezprostřednost, dětskou bezelstnost, nespoutanou fantazii a zvědavost – společná dobrodružství bývají pro dospěláky návratem do dětských let a her plných fantazie. Předškolák je perfektním „parťákem“, který vše nabízené „baští i s navijákem“ (tatínek je hrdina, maminka krásná princezna). Předškolní období je NEJkrásnější a my jsme rády, že můžeme být u toho, blízko předškolních dětí a radovat se společně s nimi ze všeho, z čeho mají radost a co dokáží!

Náš úspěch tkví v tom, že děláme věci, které máme rádi, a naplňují nás. Bereme své poslání zodpovědně. Když sledujeme zpětné reakce spokojených rodičů, kteří vidí svoje děti šťastné a připravené na praktický život, víme, že má naše práce vyšší smysl.

Nejbližší školky

Dětská skupina
Rodinné centrum Budulínek | Soukromá školka

Rodinné centrum Budulínek

Rodinné centrum Budulínek je místem, kde se snažíme vytvořit semknutou atmosféru s individuálním přístupem ke každému dítěti.

Horní Suchá

Mateřská škola Kopretina Olomouc

Mateřská škola Kopretina Olomouc: Nabízíme celodenní či občasný pobyt, jazykové kurzy, sportovní kroužky, ozdravné pobyty a vlastní kuchyni.

Olomouc

Lesní školka Jazyková školka
Lesní jezdecká školka Šemíček | Soukromá školka

Lesní jezdecká školka Šemíček

Lesní školka Šemíček kousek od Brna nabízí péči pro děti od 2 do 7 let zaměřenou na harmonický tělesný a duševní rozvoj v přírodě a u koní.

Řícmanice Bílovice nad Svitavou

Soukromé jesle Dětská skupina Jazyková školka
Miniškolka Šlapanický Předškoláček | Soukromá školka Praha

Miniškolka Šlapanický Předškoláček

Dětská skupina a jazyková školka Šlapanický předškoláček poskytuje individuální přístup a rozvoj dítěte v uměleckých oblastech.

Šlapanice u Brna

Všechny školky v ČR