Rodinné centrum Budulínek
Dětská skupina

Celá ČR Dětské skupiny Moravskoslezský kraj Horní Suchá Dětské skupiny Moravskoslezský kraj

Rodinné centrum Budulínek

Rodinné centrum Budulínek nabízí pravidelný režim mateřské školy. Denně připravujeme program pro děti dle jejich individuálních potřeb. Výjimkou nejsou děti, které nosí pleny apod. Všem potřebám se snažíme co nejvíce vyhovět. V Rodinném centru Budulínek se o děti stará kvalifikovaný personál s dlouholetými zkušenostmi. Denně připravuje program pro děti dle jejich individuálních potřeb.

Nabízíme celodenní, dopolední (či odpolední) i individuální hlídání dětí v příjemné rodinné atmosféře s důrazem na individuální přístup k dítěti. U nás vždy vše záleží na individuální domluvě. Pravidelně nás navštěvují divadelní spolky s pohádkou. Již od 2 let děti navštěvují kurzy plavání, které probíhají na jaře a podzim. V zimě a v létě jezdíme s dětmi na třídenní pobyty do hor. Každý týden navštěvujeme solnou jeskyni a tělocvičnu a min. 2x ročně jezdíme na jednodenní výlety.

Kontakty a další informace

Rodinné centrum Budulínek, z.s.

Hornosušská 20/93
Horní Suchá
735 35

Kontaktní info

Web a sociální sítě

Doprava poblíž

  • Horní Suchá, Dělnický dům (220m)
  • Horní Suchá, dvůr (380m)

Další informace

Ceny od-do
300 - 1.300 Kč

Náš přístup

Každé dítě je pro nás jedinečné. Všechny organizované činnosti jsou prováděny nenásilně, dle zájmů a schopností dítěte. Snažíme se o partnerský přístup k dětem a respektujeme jejich vývojové rozdíly a individuální potřeby. Podporujeme a vedeme děti ke správným hygienickým návykům. Učíme děti samostatnosti a sebeobsluze Při stolování podporujeme samostatnost, nenutíme do jídla, ale chceme aby děti vše ochutnaly.

Učíme se správným komunikačním dovednostem. Učíme se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, hrát si v kolektivu, neničit hračky a půjčovat si je. Pokud si dítě zaslouží pochvalu, pochválíme, čímž motivujeme k další činnosti a kladně působíme na rozvoj a sebevědomí dítěte. V případě příznivého počasí chodíme vždy na zahrádku, na procházku po vesnici nebo na hřiště v blízkém okolí. Učíme se chodit po chodníku ve dvojicích, přecházet cestu a také pravidlům bezpečnosti při po bytu venku.

V případě příznivého počasí chodíme na naši zahradu, procházky a na hřiště v blízkém okolí. Učíme se chodit po chodníku ve dvojicích, přecházet cestu a také pravidlům bezpečnosti při pobytu venku.

Dětská skupina Budulínek

Dětská skupina Rodinné centrum Budulínek nabízí pravidelný režim mateřské školy. Denně připravujeme program pro děti dle jejich individuálních potřeb. Výjimkou nejsou děti, které nosí pleny apod.

Všem potřebám se snažíme co nejvíce vyhovět.

Nabízíme celodenní, dopolední (či odpolední) i individuální hlídání dětí v příjemné rodinné atmosféře s důrazem na individuální přístup k dítěti. Všechny organizované činnosti jsou prováděny nenásilně, dle zájmů a schopností dítěte.

Podporujeme a vedeme děti ke správným hygienickým návykům. Učíme děti samostatnosti a sebeobsluze. Při stolování podporujeme samostatnost, nenutíme do jídla, ale chceme aby děti vše ochutnaly. Učíme se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, hrát si v kolektivu.

Dětská skupina Kulihrášek

Rodinné centrum Budulínek, z.s. zahájilo 20. 11. 2017 provoz Dětské skupiny Kulihrášek s kapacitou 12 dětí od 1 do 6 let. DSK je rodinného typu s prvky Montessori pedagogiky.

Při výchově a péči o děti v DSK je kladen důraz na socializaci dětí ve vrstevnické skupině s ohledem na individuální přístup pečujících osob.

V rámci výchovného konceptu DSK bude respektován individuální vývoj dítěte a využity sensitivní fáze každého dítěte. Cílem je získání praxe v daných oblastech:

  • a) péče o vlastní osobu a své tělo (např. zavazování tkaniček, mytí rukou, čištění bot, cvičení se lžičkami apod.),
  • b) péče o okolí a společnost (prostírání stolu, zametání, péče o květiny, práce na zahradě apod.),
  • c) cvičení sociálních vztahů – přijetí zodpovědnosti ve skupině
  • (potřeba sociálního kontaktu – prosba, poděkování, zdravení, naslouchání, pomoc, slavnost, přijímání hostů a cvičení ticha apod.),
  • d) cvičení kontroly pohybu (rovnovážná cvičení a chůze po čáře – po elipse, rozvoj motoriky, koordinace ruka – oko apod.).

Nejbližší školky

Mateřská škola Novojičínská Beruška

Mateřská škola Novojičínská Beruška: Inovativní vzdělávání s láskou a respektem od roku 1998. Posilujeme kreativitu, samostatnost a zodpovědnost dětí.

Nový Jičín

Mateřská škola Kopretina Olomouc

Mateřská škola Kopretina Olomouc: Nabízíme celodenní či občasný pobyt, jazykové kurzy, sportovní kroužky, ozdravné pobyty a vlastní kuchyni.

Olomouc

Lesní školka Jazyková školka
Lesní jezdecká školka Šemíček | Soukromá školka

Lesní jezdecká školka Šemíček

Lesní školka Šemíček kousek od Brna nabízí péči pro děti od 2 do 7 let zaměřenou na harmonický tělesný a duševní rozvoj v přírodě a u koní.

Řícmanice Bílovice nad Svitavou

Soukromé jesle Dětská skupina Jazyková školka
Miniškolka Šlapanický Předškoláček | Soukromá školka Praha

Miniškolka Šlapanický Předškoláček

Dětská skupina a jazyková školka Šlapanický předškoláček poskytuje individuální přístup a rozvoj dítěte v uměleckých oblastech.

Šlapanice u Brna

Všechny školky v ČR