My Montessori Školka Limetka
Soukromé jesle Montessori školka Jazyková školka

Celá ČR Jazykové školky Praha Jazykové školky Praha Montessori školky Soukromé jesle Soukromé jesle Praha Montessori školky Praha Jazykové školky Praha 9 Praha 9 Soukromé jesle Praha 9 Montessori školky Praha 9 Újezd nad Lesy

My Montessori Školka Limetka

Limetka je mezinárodní česko-anglická Montessori školka pro děti od 2,5 let, vycházíme z pedagogiky Marie Montessori. Ve třídě jsou vždy dvě učitelky, jedna hovoří česky a jedna anglicky. Aktivity v malém kolektivu pod odborným vedením vysokoškolsky vzdělaných pedagogů zaručují pro vaše dítě kvalitní předškolní přípravu s důrazem na celostní rozvoj jeho osobnosti.

Rodiče jsou průběžně informování o aktivitách dětí, mohou si kdykoliv domluvit individuální schůzku s učitelem. Malá třída dává učiteli možnost pracovat s každým dítětem jako jednotlivcem. Školka poskytuje rámec disciplíny, jehož prostřednictvím dítě může rozvíjet sebekázeň a osobní sílu.

Motto školky: Respektujeme individualitu každého dítěte, jeho individuální rozvoj, zájmy, způsob chápání, učení se.

Kontakty a další informace

My Montessori Školka Limetka

Borovská 1697
Praha 9 – Újezd nad Lesy
190 16

Kontaktní info

Doprava poblíž

  • Blatov sever (140m)
  • Pilovská (190m)

Další informace

Ceny od-do
9.000 - 13.000 Kč

Naše filosofie a cíl

Nabídnout každému dítěti prostředí vybavené těmi nejlepšími výukovými materiály, ve kterém se dítě cítí jako aktivní objevitel. Speciální materiály umožňují dětem vstřebávat informace prostřednictvím všech smyslů stejným přirozeným způsobem, jako se učily chodit a mluvit, svým vlastním tempem a bez tlaku. Prostředí, ve kterém se každé dítě cítí v bezpečí, respektované a milované.

Montessori školka Limetka je ideálním místem pro každé dítě, aby se mohlo rozvíjet a učit.

Cílem školky je pěstovat tvořivost a pozitivní sebehodnocení.

Prostředí a vybavení školky

Školka se nachází ve velmi čistém a příjemném prostředí v nově zrekonstruované vile se zahradou, v těsné blízkosti Klánovického lesa.

Děti mají k dispozici dvě hlavní pracovní místnosti, místnost pro odpočinek a hraní. Školka je vybavena vkusným a kvalitním dětským nábytkem tak, aby se vaše děti cítily pohodlně a příjemně. V zahradě se nachází dětské pískoviště, prolézačky, skluzavka, odstrkovadla, auta a další zahradní hračky. Děti se zde také podílejí na pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní potřebu.

Pečlivě jsme vybrali i veškerý učební materiál odpovídající věkové kategorii dětí; součástí výukového programu jsou samozřejmě Montessori pomůcky. Velký důraz klademe na široký výběr knih a didaktických pomůcek v češtině i angličtině, který budeme průběžně obnovovat.

Budova a vybavení školky splňují veškerá hygienická, stavební a protipožární kritéria podle zákona č. 561/2004 Sb.

Přednosti školky

Hranice chování jsou v naší školce stanoveny podle pravidla „respektovat a být respektován“.

  • nové moderní prostory
  • přátelská atmosféra
  • mladí, příjemní a kvalifikovaní učitelé s praxí s dětmi
  • individuální přístup k dětem
  • čisté prostředí
  • stravování v biokvalitě
  • dětské hřiště

Na setkání se těší tým školky Limetka.

Bezpečnost dětí

Děti si mohou vyzvedávat ze školky pouze jejich rodiče či opatrovníci, nebo osoby, které byly rodiči předem určeny, a školka byla seznámena s jejich jmény a termíny, ve kterých budou děti vyzvedávat.

Veškeré materiály, pomůcky, nábytek, hřiště atd., tj. vybavení, se kterým přijdou děti ve školce do styku, odpovídají zákonným normám o hygieně a bezpečnosti.

Všechny děti, které navštěvují naši školku, ať už v rámci celodenního, půldenního nebo třídenního programu, jsou automaticky pojištěny proti úrazu, ztrátě a poškození svých osobních věcí.

Školka Limetka je pojištěna proti škodám způsobeným dětmi.

Náš tým

Ing. Irina Mečava – zakladatelka školky Limetka, pedagog
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, pohybovala se řadu let v oblasti mezinárodního obchodu. V oboru pedagogiky a vzdělávání se pohybuje téměř osm let, má bohaté zkušenosti jako učitelka ve třídách batolat a předškolních dětí – získala a načerpala zkušenosti se vzděláváním dětí v několika mezinárodních školkách.

Dokončila Montessori výcvik a získala diplom pro děti ve věku 0 – 3 roky, získala národní diplom od společnosti Montessori pro děti ve věku 3 – 6 let.

„Považuji za zásadní připravit naše děti na stále se zvyšující nároky, které na ně budou kladeny v budoucnosti. Za prioritu proto považuji kvalitní vzdělávací program poskytovaný už od raného věku pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů, včetně výuky anglického jazyka, která probíhá přirozeným a zábavným způsobem. Školka také nabízí zájmové kroužky podporující všestranný rozvoj dítěte.„

Mgr. Sarah Svobodová – English teacher
Sarah grew up in Manhattan, New York and attended University of New York in Prague, majoring in Psychology. She has experience working as a preschool teacher, summer camp teacher, as well as working with special needs children. In her spare time she enjoys traveling, painting, and practicing yoga.

Mgr. Johanna Sarah Ray- English teacher
She was born in England (London).

Experienced Lector and Head Teacher, working with adults and children. She is a highly positive person and highly energetic and enjoys being able to guide younger children into the future. Johanna is very enthusiastic about the Montessori method. In her spare time she enjoys reading history and cooking. She also likes visiting the theater and live music concerts.

Napsáli o nás

Práce jako hra

„Děti si nepotřebují hrát na ,jako‘, ale mají rády skutečné věci i činnosti. Není důležité, co dítě v kuchyni dělá, ale jak to dělá. Aktivity, které zde provádí, jsou cenné také v tom, že mají velký význam pro budoucí výuku psaní, čtení a matematiku,“ shrnuje téma dětí v kuchyni Ing. Irina Mećava, ředitelka česko-anglické Montessori školky Limetka.

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/kuchyne/40996-hrave-vareni-co-potrebujete-kdyz-jste-v-kuchyni-s-detmi

Stravování

Velkou pozornost věnujeme stravování a pitnému režimu dětí po celý den. K dispozici mají čerstvou pitnou vodu, ovocné čaje, mléko nebo ředěný bio ovocný mošt, džus. Dovoz obědů v BIO kvalitě zajišťuje firma Bionea. Rodiče mají možnost vybírat z denního menu, které nabízí masovou či vegetariánskou variantu oběda.

V době dopolední/odpolední svačiny si děti samy vybírají, kolik čeho budou jíst. Na výběr je vždy čerstvé ovoce a zelenina, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, pomazánky, jogurty nebo cereálie.

Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla v bio kvalitě. Na výběr je každý den jídlo vegetariánské nebo masové.

Jídlo je připravováno denně čerstvé v souladu se zásadami zdravé výživy a hygienickými normami pro stravování dětí předškolního věku.

Děti k jídlu nenásilně pobízíme, ale nenutíme. Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly, aby si dávaly na talíř jen tolik, kolik snědí.

Rozvrh

Mateřská škola je otevřena pondělí do pátku od 07:30 do 17:00. Děti jsou ve věkově smíšené třídě vždy pod vedením dvou kvalifikovaných pedagogů.

Uspořádání dne:

07:30 – 08:30 individuální příchod dětí, volná činnost dětí, výtvarné aktivity
08:30 – 09:30 dopolední pracovní blok – ranní přivítání, rozhovory, individuální práce dětí, samostatná a skupinová práce s Montessori materiálem, práce s učitelem, dopolední zájmové kroužky – pečení a vaření, škola nanečisto
09:30 – 10:00 dopolední svačina
10:00 – 10:30 setkání na elipse – rozcvička, cvičení, nové téma dne, experimenty
10:30 – 11:30 pobyt venku na zahradě, na dětském hřišti, přírodovědné vycházky do lesa, pohybové aktivity, nácvik motorických dovedností
11:45 – 12:30 příprava na oběd, hygiena, prostírání, oběd
12:30 – 12:45 vyzvedávání dětí s půldenní docházkou
12:30 – 12:50 čtení, poslech pohádky
12:30 – 14:00 spánek, odpočinek, klidové aktivity, individuální práce dětí, práce s Montessori materiálem
14:30 – 15:00 odpolední svačina
15:00 – 16:00 odpolední zájmové kroužky – hudební výchova, výtvarné činnosti, keramika, pohybové hry, jóga, relaxační cvičení, canisterapie, vaření a pečení, angličtina
16:00 – 17:00 tvořivé aktivity, volná hra, aktivity dle vlastního výběru dětí, vyzvedávání dětí

Časový harmonogram je pouze orientační, přizpůsobujeme ho potřebám dětí a aktuální situaci, například změně počasí.

Nejbližší školky

Lesní školka Dětská skupina Soukromé jesle
Mateřská školka Andělská | Soukromá montessori školka

Mateřská školka Andělská

Mateřská školka Andělská v Újezdu nad Lesy pracuje s principy Montessori. Každé dítě je jedinečná bytost a takto k němu přistupujeme.

Praha Praha 9

Montessori školka
Hlídací centrum Pohádka | Soukromá školka

Hlídací centrum Pohádka

Soukromé hlídací centrum Pohádka s prvky Montessori najdete na Praze 21 v Újezdy nad Lesy. Profesionální chůvy a harmonické prostředí pro rozvoj dítěte.

Praha Praha 21

Soukromé jesle Dětská skupina
Dětská skupina Minisvět u Krtečka - Úvaly | Soukromá školka

Dětská skupina Minisvět u Krtečka – Úvaly

Dětská skupina v Úvalech podporuje samostatnost dítěte, zdravé sebevědomí, vztah a odpovědnost k sobě samému a k druhým a zdravý životní styl.

Úvaly

Umělecká školka Soukromé jesle Jazyková školka
Jesle a školka Kukina | Soukromá školka

Jesle a školka Kukina

Školka Kukina si zakládá na rodinném prostředí s velkým důrazem na kreativní vývoj dítěte. Děti u nás najdou vlastní zahradu.

Praha Praha 14

Všechny školky v Praze